Uitgaan & Cultuur
Muziek en Sfeer: hedendaagse Nederlandse meesters
ALMELO - Op zondag 11 mei is er de volgende uitvoering in de serie Muziek en Sfeer met op het programma orgelmuziek en werken voor solozang van merendeels 21e eeuwse Nederlandse componisten.
Allereerst een feestelijk werk van Nico Verrips (1929-2020), vervolgens een ritmisch en harmonisch uitdagend werk van Hayo Boerema (*1972), de huidige organist van de Laurenskerk te Rotterdam, en tot slot het werk Cosmic Changes van Ronald de Jong (*1956), organist/componist te Zoetermeer.
Het werk Cosmic Changes is een werk in minimal stijl, duurt bijna een kwartier, is speciaal geschreven voor Henk Linker en zal deze middag zijn première beleven.
De werken voor solozang zijn van Wouter van Belle (*1958), organist Catharinakathedraal te Utrecht, en Hans Leenders (*1965), organist OLV-Basiliek te Maastricht. De beide orgels die de basiliek rijk is zullen weer worden bespeeld!
Kom en laat u verrassen in onze altijd sfeervolle St. Georgiusbasiliek aan de Boddenstraat te Almelo.
Uitvoerenden: mezzosopraan Valeria Boermistrova en organist Henk Linker.
Aanvang 15.30 uur.
Toegang: vrijwillige bijdrage bij de uitgang
Info: www.orgel-mezzo.nl