Terug
Rob-Koenders-in-actie-Open-Ateliers-Almelo.jpg Rob Koenders aan het werk.
Uitgaan & Cultuur

34e editie Open Atelierroute Almelo op 19 en 20 september

ALMELO - Dit najaar vindt alweer de 34e editie plaats van de Open Atelierroute Almelo. Op zaterdag 19 en zondag 20 september openen professionele Almelose kunstenaars hun ateliers voor het publiek. Kunstenaars die willen deelnemen kunnen zich nog tot woensdag 23 april inschrijven via de website www.openateliersalmelo.nl.

De Open Atelierroute is uitgegroeid tot een van de grootste culturele evenementen in Almelo en trekt jaarlijks honderden bezoekers. Tijdens het weekend kunnen liefhebbers rechtstreeks bij de kunstenaars in het atelier terecht om werk te bekijken, te praten over het maakproces en eventueel kunst aan te schaffen.

Extra aandacht voor jonge talenten
Dit jaar krijgt jong talent extra zichtbaarheid met de tweede editie van OAA Young. Op zondag 20 september van 13.00 tot 20.00 uur presenteren jonge kunstenaars zich in de Kapel van Hof 88 op het Cultuurplein. OAA Young heeft als doel de kunstscene in Almelo en omgeving te verjongen en fungeert als springplank voor talent. Twee deelnemers van de vorige editie zijn dit jaar uitgenodigd voor een expositie in de Kunsthal op het Cultuurplein. De Kunsthal werkt samen met Museum de Hermitage in Zwolle, waardoor OAA Young een mooie opstap kan zijn naar grotere exposities.

Cultuurplein leeft op 20 september
Het Cultuurplein wordt die dag een echte culturele hotspot. Naast OAA Young en de expositie van de Kunsthal openen ook de ateliers van deelnemende kunstenaars en diverse gastkunstenaars aan het plein. Kaliber Kunstenschool houdt op 20 september een open dag met workshops en livemuziek.

Overige activiteiten in september
● Op donderdag 4 september wordt de overzichtstentoonstelling geopend in het Huis van Katoen en Nu. Hier hangt één werk van elke deelnemende kunstenaar aan de Open Atelierroute. De tentoonstelling is te bezoeken tot en met 19 september tijdens de openingstijden van het Huis van Katoen en Nu.

● Op maandag 8 september om 19.30 uur vindt in de Bibliotheek Almelo de jaarlijkse kunstlezing plaats. Dit keer staat het onderwerp ‘grisailles’ centraal.

● Het AZC Almelo doet dit jaar opnieuw mee aan de Open Atelierroute met een expositie van kunstenaars die in het AZC verblijven. Plaats van handeling: het AZC aan de Vriezenveenseweg.

“De Open Atelierroute is een uniek evenement waarbij je de kunstenaars écht in hun eigen omgeving ontmoet,” aldus voorzitter Jeroen Ongering. “De activiteiten van de Open Atelierroute en het Cultuurplein zijn onderdeel van meerdere culturele activiteiten die in de maand september plaatsvinden. Met de extra aandacht voor jong talent en alle activiteiten op en aan het Cultuurplein, belooft september een levendige cultuurmaand te worden. We roepen alle kunstenaars uit de gemeente Almelo op om zich aan te melden voor de atelierroute of de expositie van jonge kunstenaars in de Kapel van Hof 88. Het is een prachtige kans om je werk aan een groot publiek te tonen.”

Inschrijven
Professionele kunstenaars woonachtig in de gemeente Almelo kunnen zich tot en met 23 april aanmelden voor de 34e Open Atelierroute via www.openateliersalmelo.nl. Kunstenaars die in het verleden deelnamen aan eerdere edities van de atelierroute en/of eerder geballoteerd zijn door Kunstpunt Almelo worden zonder meer toegelaten. Nieuwe deelnemers worden na aanmelding geballoteerd door de ballotagecommissie van

Kunstpunt Almelo
Jonge kunstenaars uit Almelo en omgeving (16 tot en met 35 jaar) die serieus met kunst bezig zijn, kunnen zich tot en met 7 juni aanmelden voor OAA Young via dezelfde website. Bij OAA Young vindt geen ballotage plaats; bij grote belangstelling wordt een selectie gemaakt. 

Damien-Eektimmerman- OAA Young.jpeg Jonge kunstenaar Damien Eektimmerman.