Terug
IMG-20260105-WA0002[1]

Fit en vitaal ouder worden? Beweeg mee met de Vitality Club in Almelo!

ALMELO - Almelo heeft al een aantal jaren een succesvolle Vitality Club. Elke maandag van 10.30-11.30 uur komt de club samen bij Marke Hertme (waar de fietsen staan).

Samen bewegen in de buitenlucht zorgt niet alleen voor een actievere en gezondere leefstijl, het vergroot bovendien het sociale netwerk in de wijk en geeft ritme en structuur. Daardoor draait een Vitality Club vaak jarenlang, want het is erg gezellig en het is gemakkelijk vol te houden. Mensen die regelmatig bewegen vallen minder, herstellen sneller en gaan beter om met chronische klachten. 

Betere valpreventie is er niet!
Bij de Vitality Club hebben één of meerdere vaste deelnemers uit de groep de leiding als lesgever (peercoaches). De clubs worden dus niet begeleid door (betaalde) professionals. De oefeningen zijn gericht op de algehele conditie, spierkracht, balans en coördinatie en worden deels uitgevoerd met eenvoudige materialen. 

Ans en Hetty zijn de peercoaches. Hetty; “We helpen en ondersteunen elkaar en het is erg leuk! Met vouchers die de gemeente uitgaf om een verbindend initiatief in de buurt te ondersteunen (7,50/gezin) wilden we graag gewichten kopen om oefeningen mee te doen. De gemeente was akkoord, maar ze kwamen 90 euro tekort. Een anonieme gever heeft dit bedrag gedoneerd. De kosten voor deelname zijn 1 euro per week/eigen pot, ongeacht het aantal dagen dat u deelneemt. Deelname is vrijblijvend en op eigen risico. Aanmelden is niet noodzakelijk. 

In deze regio zijn al verschillende clubs actief! Kijk op www.vitality-club.nl voor alle informatie en doe mee! Lijkt het u leuk zelf zo’n club op te starten in uw eigen wijk? Op de site vindt u een handleiding die u stapsgewijs helpt bij het opzetten. 

Over Vitality Clubs
Vitality Clubs zijn laagdrempelige en wetenschappelijk onderzochte beweegclubs in de buitenlucht voor en door ouderen. Aan de basis ligt het onderzoek van de Leidse verouderingsprofessor David van Bodegom, verbonden aan Leyden Academy on Vitality and Ageing. De Vitality Clubs werken op basis van peercoaching, dat wil zeggen dat tijdens de beweegsessie iemand uit de groep de leiding heeft. De clubs worden dus niet begeleid door betaalde professionals. In Nederland is inmiddels een groot aantal Vitality Clubs actief. Kijk voor meer informatie over locaties en tijden op de website: www.vitality-club.nl.