ALMELO - Voor minstens de 25ste keer heeft de Almelose Panta Rhei loge de bewoners door Twente rondgereden. Dit keer met recordaantal passagiers van zeventien. Voor het eerst deden ook twee chauffeurs mee van buiten de Odd Fellows om dit initiatief tot een succes te maken.
Woensdag 27 mei verzamelden de vijf chauffeurs en begeleiders in de hal van Huize Friso. Bijna klokslag twee uur werd de groep passagiers verdeeld over de voertuigen, waaronder de Friso bus die speciaal geschikt is voor personen die aangewezen zijn op een rolstoel.
Eén van de chauffeurs met zijn begeleider kregen twee bewoners toegewezen. Op de vraag wat men graag wilde kregen zij twee verschillende wensen.
De één wilde graag naar omgeving Albergen, de ander wilde graag naar Nieuw Heeten. Nadat de passagiers waren geïnstalleerd, en men het eens was over de bestemming, gingen ze richting Nieuw Heeten. Onderweg vertelde de chauffeur enkele bijzonderheden over plekken waar zij langs reden.
De bus met de rolstoelers had wel zeven passagiers en is onderweg bijvoorbeeld door de drive-in aardbeienkwekerij gereden, waarbij iedereen een mooi bakje aardbeien met slagroom kreeg. Dit werd zeer gewaardeerd
De passagiers in de auto op weg naar Nieuw Heeten genoten van de prachtige uitzichten, de heidevelden en dat men langs de oorlogsbegraafplaats reed. Zij stopten op het aangegeven adres in Nieuw Heeten en de passagier was blij dat hij zijn vroegere woning weer zag en herinneringen aan vroeger kwamen weer boven. Omdat de chauffeur deze omgeving vrij goed kent, kon hij ook nog een aantal verhalen/anekdotes vertellen wat door beide gasten werd gewaardeerd. Via zandwegen reden ze richting restaurant ‘Pas’ nabij de Palthetoren en hebben daar van traktaties van de begeleider genoten.
Een andere auto reed eerst naar Langeveen, omdat een passagier daar gewoond had. Via binnenwegen werd daarna via Manderveen, Mander, Vasse naar Ootmarsum gereden, waar ook een aantal andere auto's naartoe gereden zijn, zonder elkaar te zien.
Vaak werd daarna terug richting Friso gereden, omdat de tijd begon te dringen. Onderweg werd weer een en ander verteld en dat werd door allen op prijs gesteld. Rond half vijf arriveerde iedereen weer bij Friso vol met nieuwe ervaringen en indrukken. Daar zat men nog een tijd bij elkaar om ervaringen uit te wisselen onder het genot van een hapje (aangeboden door de Odd Fellows) en een drankje.
Wilt u de Odd Fellows volgend jaar ook ondersteunen als chauffeur of begeleider, dan graag mail naar simon.boelens@gmail.com.