ALMELO - Op zaterdag 6 juni wordt van 10.00 tot 17.00 uur een groot Showdown toernooi gespeeld in het clubhuis van tafeltennisvereniging Blauw-Wit Almelo aan de Reeststraat. Uit het hele land komen ongeveer 30 spelers op 6 juni naar Almelo om deze bijzondere sport, die veel doet lijken op een mix van tafeltennis en air-hockey, te bewonderen.
Showdown wordt gespeeld op een speciale tafel met een opstaande rand. In het midden staat een bord waar onderdoor wordt gespeeld. Aan de kopse kant bevindt zich een soort van vangbak waar de bal in terechtkomt na een goede aanval. Er wordt gespeeld met een speciaal plankje en een bal die enkele malen groter is dan de gewone tafeltennisbal. Het spel kent een flink aantal spelregels. Overtreedt een speler die regels dan krijgt die vaak een aftrek van een punt.
Iedereen draagt tijdens het spelen een speciale bril die al het zicht belemmerd. Hierdoor is het spel voor alle spelers gelijk. Het spel begint met een slag via een zijwand en daarna mag de bal vanuit alle hoeken naar de ‘goal’ aan de andere kant gespeeld worden. Om het spel flitsend te houden moet men steeds binnen 3 seconden slaan. Er wordt om beurten twee keer geserveerd. Elke score betekent twee punten. Er wordt gespeeld tot 11 punten en er moeten altijd twee punten verschil zijn. Het spel kent altijd een scheidsrechter die goed zicht heeft.
De sport komt oorspronkelijk uit de visueel gehandicapten hoek. Toch kan door de speciale bril iedereen dit spel spelen. “Het is wel belangrijk dat het tijdens het spel zo stil mogelijk is anders horen de spelers niet waar de bal zich bevindt”, laat Ilona Kleinpenning weten. Zij speelt Showdown nu ongeveer twee jaar en beleeft heel veel plezier aan het spel. Hetzelfde geldt voor Hans Blijenberg en André Masseur.
“Ik speel de sport nu ongeveer twintig jaar en ik kan me heel goed uitleven in dit spel”, vertelt Bianca Stokkingreef (50). Ze is vanaf haar geboorte blind. Ze speelt de sport op haar gehoor. Ze speelde jarenlang in Apeldoorn. Haar hoogste ranking is vierde van Nederland. Ze speelt nog steeds veel toernooien, zowel in binnen- als buitenland.
Sinds vier jaar wordt Showdown ook in Almelo gespeeld bij de tafeltennisvereniging Blauw-Wit. Via de site van Blauw Wit kan men Showdown bereiken. Bianca Stokkingreef is het aanspreekpunt. Elke dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur wordt in een grote kleedkamer van Blauw-Wit gespeeld.
Op zaterdag 6 juni zijn belangstellenden van harte welkom aan de Reeststraat om te zien hoe spectaculair de sport Showdown is. Ik heb zelf ook even een partijtje gespeeld, maar het is knap lastig om op je gehoor in te schatten waar de bal zich in het spel bevindt (red.). “De speciale tafel heeft zeker € 2500,- gekost. Via sponsoren, waaronder Vrienden van het Hookhoes, konden we deze tafel realiseren. Ik daag iedereen uit om ook eens een balletje te komen slaan”, geeft Bianca met een grote grijns aan.
Foto's slideshow:
1. De Almelose Showdownspelers met recht Ilona Kleinpenning.
2. Bianca Stokkingreef speelt al twintig jaar Showdown.
3. Er wordt gespeeld met een plankje en een grotere tafeltennisbal.
4. Hans en André Masseur bij de tafel.
5. De Showdownspelers trainen onder de vlag van Blauw-Wit.