ALMELo - Eind november staat het House of Skills in het teken van kennismaken met techniek en samenwerking. Tijdens de jaarlijkse Loxbox Challenge en Coded Game ontdekken havo- en vwo-scholieren hoe leuk en uitdagend techniek kan zijn. Deze programma’s behoren tot de langstlopende en meest succesvolle initiatieven van Stichting Ontdek Hightech Twente. Projectleider Robin Hulsink vertelt waarom deze programma’s zoveel indruk maken.
Kennismaken door te ontdekken
De Loxbox Challenge en Coded Game draaien om zelf doen, samenwerken en logisch denken. Het zijn professioneel ontwikkelde en meerjarig bewezen’omgekeerde escape-room’-techniekgames voor 3 /4 havo en 4 vwo, waarin in groepen tegen elkaar, tegen de klok en tegen het spel wordt gespeeld.
Het doel is om scholieren enthousiast te maken voor techniek en te laten kennismaken met aansprekende hightechbedrijven in Twente. Beide games zijn gebaseerd op de technieken van onze bedrijven, zijn ontwikkeld in samenwerking met professionals uit het onderwijs en bieden inhoudelijk dié uitdaging die passend is bij het niveau van de scholieren.
Impact die blijft hangen
Elk jaar weer reageren de scholieren enthousiast: ze werken geboeid samen en er is zelfs sprake van het nodige fanatisme. Dit enthousiasme maakt dat de reeds betrokken scholen jaarlijks terugkeren en de vraag vanuit nieuwe scholen toeneemt. Het concept heeft dan ook zeker de potentie om regionaal uitgerold te worden.
“Met de Loxbox Challenge en Coded Game slaan we een brug tussen onderwijs en bedrijfsleven. Deze samenwerking vormt bovendien een sterke basis voor nieuwe initiatieven, zoals de Hackathon en de Dronecup. Via deze programma’s verbinden we educatieve formats met de praktijk en expertise van onze Ontdek Hightech Twente lidbedrijven”, aldus Robin.
House of Skills: de perfecte plek
Dat beide activiteiten plaatsvinden in het House of Skills in Almelo is geen toeval. Deze locatie is ingericht om jongeren kennis te laten maken met moderne technologieën en de toekomst van werk.
Bij House of Skills draait alles om leren, jezelf ontwikkelen, experimenteren en fouten mogen maken. In deze inspirerende leeromgeving staan de 7 werelden van techniek centraal en maakt men gebruik van combinaties tussen fysieke, digitale en zelfs virtuele middelen.
“Het House of Skills biedt precies de omgeving die past bij onze doelstelling”, zegt Robin. “Het ontwikkelen van activiteiten om jongeren kennis te laten maken en te interesseren voor techniek en daarmee de instroom van leerlingen en studenten in techniek te bevorderen.”
Toekomst en uitnodiging
Na al die jaren blijven de Loxbox Challenge en Coded Game een groot succes. Beide programma’s bieden scholieren dé kans om hun technische talenten en interesses te ontdekken, terwijl onderwijs en bedrijfsleven elkaar op een inspirerende manier versterken.
De programma’s zijn inhoudelijk uitdagend, enthousiasmeren jongeren voor techniek en sluiten ook nog eens naadloos aan bij de LOB-week (loopbaanoriëntatie en -begeleiding). Daarmee vormen ze een krachtig voorbeeld van hoe samen de volgende generatie techniektalent kan worden gestimuleerd.
De evenementen vinden van 24 tot en met 28 november plaats in het House of Skills in Almelo en zijn bedoeld voor leerlingen uit 3 /4 havo en 4 vwo. Scholen die willen deelnemen of meer informatie willen ontvangen, kunnen terecht op
Robin: “We zien elk jaar dat jongeren niet alleen iets leren, maar ook echt plezier krijgen in techniek. En dat is waar het bij Ontdek Hightech Twente allemaal om draait.”