Terug
Demian Eek Timmerman aan het werk in de Kunsthal Damiën Eektimmerman aan het werk in de Kunsthal.

Bijzondere editie van de Open Ateliers Almelo

ALMELO - Maar liefst 49 kunstenaars namen dit jaar deel aan de Open Ateliers Almelo. Ze stelden hun atelier of expositieruimte open voor belangstellenden. Zowel zaterdag 19 als zondag 20 september liepen bezoekers de ateliers binnen.

Dennis Zanoni zou samen met Floortje van Loon aan de Werlstraat haar nieuwste werk laten zien. Enkele van deze werken waren reeds verkocht.  Floortje opende op 4 september samen met wethouder Overmeen de expositie als aankondiging van de Open Ateliers. Twee weken later stapt ze totaal onverwacht uit het leven. “Ik heb er niet over na hoeven denken of ik door moest gaan met de deelname aan de Atelierroute. Floortje zou het gewild hebben”, geeft Dennis aan.

Laatste werken van Floortje van Loon De laatste werken van Floortje van Loon.

Overal gingen de deuren open, zoals ook op het AZC aan de Vriezenveenseweg, de Herengracht, de Achtzaligheden, Tijhofslaan, Kunsthal, Hof 88 en nog veel een veel meer plaatsen.

Piet Amweg heeft een atelier in zijn garage en tuin ingericht met prachtige indrukwekkende beelden die hij in de loop der jaren gemaakt heeft. Hij heeft intussen een heel bijzondere stijl ontwikkeld.

Werk van Piet Amweg Werk van Piet Amweg.

In de garage heeft Piet ook ruimte vrijgemaakt voor zijn kleinzoon Siep (bijna 10 jaar) die van klei allerlei prachtige figuren in geheel eigen stijl maakt. “Opa is mijn inspiratiebron, maar ik maak mijn eigen figuren. Ik vind het erg leuk om te doen. Er zitten zoveel ideeën en beelden in mijn hoofd, die kan ik een beetje via het kleien vormgeven”, vertelt Siep enthousiast. ”Ik hoop later naar een school te kunnen waar je kunstenaar kunt worden.”

Siep samen met Opa Piet, die hem inspireert Siep samen met opa Piet, die hem inspireert.